Ladislav Kubeš – Moje česká vlast

CD+DVD-obsah

Objednání – Kontakt

JE TO SLOVO DO PRANICE, ale kniha jako MOJE ČESKÁ VLAST tady dlouho nebyla! Potěší milovníky dechové hudby a obdivovatele jejího nejvýraznějšího skladatele posledních let LADISLAVA KUBEŠE. Až ji otevřete, tak hned ji neodložíte a budete se k ní vracet. Je plná fotografií, faktů, vzpomínek i úvah nad hudebním žánrem, který máte rádi, a na dvou BONUSECH (jsou v ceně!) setkáte se nejen s panem Kubešem osobně (DVD), ale i s 22 jeho nejlepšími písničkami (CD) v podání VESELKY Ladislava Kubeše mladšího a jejích sólistů. Čeká vás pravdivé čtení, zvědavé prohlížení a skvělý poslech. Miloň Čepelka

Ladislav Kubeš, narozený 23.února 1924 v Borkovicích v jižních Čechách a zemřevší 28.srpna 1998 v nedalekém Žíšově, byl český hudební skladatel, dirigent a aranžér, jehož skladby a úpravy lidových písní – nejen ty nejúspěšnější, například polky Přerovanka, Hradišťanka, Jihočeská, Nad Lužnicí svítá, valčík Moje česká vlast nebo pochod Od Tábora až k nám, ale také dlouhá řada dalších – jsou stále žádány posluchači a hrány mnoha profesionálními i amatérskými soubory a orchestry doma i za hranicemi České republiky.

Kniha popisuje jeho život a úspěšnou, byť těžce vydobytou uměleckou kariéru, z různých hledisek osobních i společenských a zasazuje ji do širších souvislostí vývoje populární hudby u nás od jejích počátků až do konce druhé poloviny minulého století, ve které vznikala a rozkvétala. Najdete zde také seznamy všech Kubešových skladeb a jejich nahrávek na audio i video nosičích, včetně speciálního DVD, na němž jsou zaznamenány důležité situace z autorova života. Druhou přílohou je CD s dvaadvaceti jeho nejznámějšími skladbami, které nahrála dechová hudba Veselka jeho syna Ladislava Kubeše mladšího. Žádnému milovníkovi hudebního žánru, v němž je Kubešova tvorba bez nadsázky jedním z  vrcholů, by kniha neměla doma chybět..