JIŽANI, kapelník Miroslav Dvořák 

Temperamentní jihočeská dechová hudba Jižani patří dlouhodobě mezi nejlepší dechové orchestry Čech a Moravy. Dokladem tohoto tvrzení je vítězství v jubilejním 20. ročníku soutěže Zlatá křídlovka 2012 a získání titulu Mistr republiky dechových hudeb pro rok 2012. Jižani jsou držiteli stříbrné medaile za druhé místo ze 14. Mistrovství Evropy českých a moravských dechových hudeb Ehningen 2013.

Kapelník, umělecký vedoucí a trumpetista Miroslav Dvořák sestavil svou kapelu z mladých, vynikajících profesionálních muzikantů. Trumpetovou sekci spolu s ním tvoří Martin Chodl a Petr Suda, na tenory hrají Luboš Šimáček a Jan Pospíšil, akordeon obstarává Jiří Teska, tubu Ladislav Chadt, za bicí usedá Josef Dvořák a krásnou barvu lesních rohů zajišťují Robert Tauer, Miroslav Kochánek a Tomáš Nárovec, podpořeni doprovodnou trumpetou Vladimíra Dvořáka. Zárukou kvality Jižanů je skupina zpěváků, ve složení Ivana Stellnerová, Marie Chuchlová, Jarda Šnedorfer a Pavel Jech. Na šesti CD vzdávají Jižani hold české a moravské dechovce, ale pohybují se i v jiných hudebních žánrech od swingu přes pop až k českým i světovým muzikálovým melodiím.

Tituly Jižani, Cikánka vnadná, Vánoce s Jižany, Jihem Čech a Moravy, Cestička k Mayrovce, O koních a taky o životě nabízejí výběr těch nejkrásnějších.

 

01_Jizani