JIŽANI, kapelník Miroslav Dvořák 

 

 

Dechová hudba JIŽANI z Českých Budějovic

 Jihočeská dechová hudba Jižani se dlouhodobě řadí mezi nejlepší dechové orchestry Čech a Moravy. Vítěz 20. ročníku soutěže Zlatá křídlovka a Mistr republiky dechových hudeb pro rok 2012, držitel stříbrné medaile z Mistrovství Evropy v německém Ehningenu /2013/ rozdává radost a dobrou náladu napříč republikou již dvanáctým rokem.

Kapelník, umělecký vedoucí a trumpetista Ing. Miroslav Dvořák sestavil svou kapelu z mladých, vynikajících profesionálních muzikantů.

Na jedenácti CD vzdávají Jižani hold české a moravské dechovce, ale pohybují se i v jiných hudebních žánrech od swingu přes pop až k českým i světovým muzikálovým melodiím. Tituly Jižani, Cikánka vnadná, Vánoce s Jižany, Jihem Čech a Moravy, Cestička k Mayrovce, O koních a taky o životě, Tak jsme to chtěli, Kam vracím se rád, Pro Aničku, Jižani 10 let a Od srdce nabízejí výběr těch nejkrásnějších melodií.

Jižani natočili celou řadu televizních pořadů pro Českou televizi a TV Šlágr. Pravidelně se objevují na nejvýznamnějších hudebních festivalech a společenských akcích napříč republikou.

Zpěváci:

Ivana Stellnerová

Marie Chuchlová

Jaromír Šnedorfer