Kateřina Hálová

Pocházím z Mariánských Lázní, odkud jsem se po maturitě na osmiletém gymnáziu vydala do Českých Budějovic, abych zde vystudovala Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity. Následující tři roky jsem se věnovala studiu dramatického umění a moderování v Praze na VOŠ herecké. A protože mi jižní Čechy učarovaly, měla jsem velkou radost, že jsem se mohla vrátit zpět na jih a splnit si svůj sen – stát se moderátorkou v Českém rozhlase.

Český rozhlas České Budějovice byl mým prvním zaměstnavatelem. Strávila jsem zde krásných devět pracovních let. Jelikož mám dechovku ráda od malička a od mládí ji také interpretuji, nyní coby zpěvačka Jihočeské Podhoranky, velmi mě těšil i její poslech v práci při moderování posluchačsky oblíbených Písniček pro radost. Souběžně s Českým rozhlasem jsem od září 2020 pracovala coby externí redaktorka a moderátorka Jihočeské televize. V současné době dělím svůj čas mezi rodinné aktivity s partnerem a svými dvěma dětmi a zaměstnání, kterým je práce v regionálním zpravodajství CNN Prima News a výuka dramatického oboru na ZUŠ F.Pišingera v Trhových Svinech.

 

Lenka Rybáčková

Narodila jsem se na Moravě, ve Valašském Meziříčí. Už od středoškolských let jsem pracovala pro televizi. Začala jsem v regionální televizi ve svém rodném městě. Jela jsem na zkušenou do Mnichova a odtud mé kroky vedly do Českých Budějovic. Na konci devadesátých let jsem dostala nabídku práce novinářky z jihu Čech pro celoplošné televize – postupně TV Prima, TV Nova, ČT a také Jihočeská TV. Tam jsem pracovala po mateřské dovolené. V současné době se věnuji zejména zpracování nadčasových dokumentů, produkci, občas moderuji menší akce na jihu Čech, už nejsem tolik spojená s televizemi. Jsem na volné noze. Před nedávnem jsem začala externě pracovat pro Český rozhlas České Budějovice. Rozkoukávám se. Televizní a rozhlasová práce je v něčem velmi odlišná. Ráda se učím nové věci a jsem ráda za tuto příležitost. Jsem šťastně zadaná. Mám dvě dcery ve věku 20 a 17 let. Starší Hana studuje prvním rokem medicínu v Praze. Obě dcery mají vztah ke sportu, zejména volejbalu. Jižní Čechy jsem si zamilovala už v mládí na výletech s rodiči, a to nejen pro jejich krásnou krajinu. Mám ráda hezké tradice a baví mě je podporovat. Kubešovu Soběslav jsem za svůj pracovní život několikrát navštívila a je mi ctí se této oblíbené tradice zúčastnit z moderátorského pohledu. I proto děkuji za tuto příležitost. Věřím, že mé sklony se v dobré atmosféře občas projevit svou moravskou mateřštinou, mohou být pro setkání tohoto druhu zpestřením.