Ensemble de cuivre Bavaria, umělecký vedoucí Caryl Vallotton

„Ensemble de cuivres BAVARIA“, byl založen v roce 1976 panem Bernardem Vallottonem. Po několika měsících tvrdé práce poprvé orchestr vystoupil na koncertní pódium „Motty“ v Ecublens/VD (VD – Kanton Vaud, hlavní město kantonu je Lausanne, úředním jazykem je francouzština). Repertoár kapely pochází především z krajiny okolo Rýna, Dunaje a také z Čech.

V roce 1983 se orchestr vydal na turné do Německa, Rakouska a do tehdejšího Československa, kde se zúčastnil mezinárodní hudební soutěže v nejvyšší kategorii (Oberstufe) v Praze a Brně. BAVARIA získala rovněž několik ocenění v soutěži „Schweizerisches Blaskapellen-Treffen“, např. v roce 1996 obsadila v této soutěži 3. místo. V roce 1994 byla BAVARIA pozvána do švýcarské televize DRS, v roce 1998 kapelu pozval Alain Morisod (úspěšný švýcarský hudební skladatel a televizní producent) do televizního pořadu „Les coups de coeur“.

Po 25 letech předal Bernard Vallotton „taktovku“ svému synovi Carylovi. V Cossonay (VD) oslavila kapela BAVARIA své 40. výročí (2016). K dnešnímu dni působí v kapele stále 4 zakládající členové (Caryl Vallotton, Pascal Chollet, Anne-Claude Berger a Braillard Olivier). Již dvacet let pořádá BAVARIA obvykle druhou listopadovou sobotu svůj tradiční večerní koncert. Pro zpestření slavnostního koncertu si vždy pozve jako hosta buď švýcarskou nebo zahraniční kapelu. Letos se koncert uskuteční 11. listopadu v Boussens (VD).

V Ensemble de cuivre Bavaria nyní působí 15 hudebníků, z nichž většina pochází z regionu Lausanne. Webová stránka kapely www.ecBAVARIA.ch je momentálně nedostupná z důvodu úpravy.

Kapelu velmi potěšilo, že byla pozvána na mezinárodní festival dechových hudeb „Kubešova Soběslav“ 15. a 16. července 2023 a děkuje Hans-Peter von Siebenthalovi, že se zasloužil o její pozvání na tento festival.

Braillard Olivier – zástupce kapely

Ch. de l’Areney 1b – 1807 Blonay

olivier.braillard@bluewin.ch