8.oslava narozenin RÁDIA DECHOVKA, moderátoři Radka Macháčková (RADIO DECHOVKA) a Miloň Čepelka – sobota 15.července 2017               

Radka Macháčková

je paní učitelka v mateřském centru, loutkoherečka, cestovatelka, kulinářka, a také moderátorka za mikrofonem Radia Dechovka. „Mám ráda jakoukoli muziku, která lahodí mému uchu,“ prozrazuje o sobě Radka a doplňuje pár slov také o svých dalších zájmech: „Ráda tančím, hraju ochotnické divadlo, vodím loutky a propůjčuju jim svůj hlas.“ Navíc Radku Macháčkovou baví cestování a miluje přírodu. Mezi její oblíbené činnosti patří také vaření. Radka má ráda děti, připravuje pro ně zajímavé pořady v mateřském centru Kulíšek v Bystřici, kde pracuje. Na Radiu Dechovka je Radka Macháčková průvodkyní pátečním programem.

Miloň Čepelka (1936)

Čepelka je zvláštní případ. Začal jako učitel a vážný básník, pak se stal rozhlasovým redaktorem, psal hry, pohádky, uváděl pořady, je spoluzakládajícím členem populárního Divadla Járy Cimrmana, vydal i novelu, skoro román, napsal libreto k operetě, podílel se jako scénárista na vzniku jednoho filmu, a má velmi rád dechovku, takže s chutí píše také pro ni. Na otázku, proč honí tolik zajíců najednou, odpovídá: baví mě to. Jeho textařský profil je na dvou CD Veselky: Pojď se mnou, Marjánko (k jeho 65.narozeninám) a Přátelům (k sedmdesátinám) a jednom dvojitém CD Miloň Čepelka slaví osmdesátiny s Veselkou (2016).