Martin Hlaváček
I když jsem se narodil v Mladé Boleslavi, kde se moje maminka rozhodla 25.srpna roku 1960 představit mojí osobnost světu (a to přesně v den, kdy můj bratr Václav – současný kapelník Krajanky) slavil třetí narozeniny, své dětství jsem prožil v Praze. Protože jsem jako kluk občas chodil na ryby, aniž bych ovšem něco chytil, rozhodl jsem se „obohatit“ rybářské odvětví svým studiem na rybářské škole ve Vodňanech. A i když moje učitelka už na základní škole radila rodičům, abych raději vůbec nestudoval, podařilo se mi úspěšně zakončit i Vysokou školu zemědělskou v Českých Budějovicích. Po osmi letech ve funkci krajského technika Českého rybářského svazu v Českých Budějovicích jsem absolvoval konkurz do Českého rozhlasu tamtéž a světe div se, vzali mě. Od té doby už 26tý rok získávám zkušenosti „rozhlasáka“ a posledních asi 9 let uvádím pořady, ve kterých hrajeme na přání posluchačů. To mě přivedlo i k festivalu Kubešova Soběslav.
A ještě snad, co mě baví jiného. Rozhodně rád čtu. A docela dost let jsem dělal atletiku, zejména desetiboj, aniž bych ovšem ohrozil jakékoliv rekordy. Kromě těch osobních. Ostatně když začnete intenzivně dělat nějaký sport až v 19ti letech, nemůžete většinou očekávat nějakou dechberoucí výkonnost. Ale co bylo hlavní: bavilo mě to. I dnes se ještě snažím občasným pohybem udržet své tělo ve slušné kondici. I když nezapírám, že občas něco bolí. A ještě prozradím, že moje manželka Věra je herečkou Jihočeského divadla a dcera Terezka už zjišťuje, jak naložit se svým životem a uplatnit své schopnosti. A na tuhle rodinu nedám dopustit.

Karel Hegner (67)
Studoval konzervatoř, obor zpěv. Ve studiu pokračoval na JAMU v Brně, pak působil v AUS Praha a 8 let v brněnském LD Radost. Hostoval v HaDivadle a v Divadle na provázku. Byl členem Brněnských madrigalistů, čtyři roky pracoval ve svobodném povolání jako konferenciér a zpěvák souboru Jožky Černého. Má za sebou nahrávky v rozhlase, čtyři gramofonové desky s lidovými písněmi a koledami, herecké a moderátorské působení v televizi. S JAMU spolupracuje od roku 1987. Pro Kubešovo hudební vydavatelství nazpíval za doprovodu Cimbálové muziky Aleše Smutného písničky na CD Kdo si tu pesničku zazpívá.

02_Hlav+Heg