MIKLOVCI  Libora Mikla

Hory naše hory, co ste vy za hory?

Do samého nebe pnů sa vaše jedle,

do samého nebe pnů sa vaše bory.

( František Táborský, 1858 – 1940 )

Dechová hudba „Miklovci“ vznikla v roce 2012 .  Jejími zakladateli vedle Libora Mikla byli Radek Jančík a Jiří Slezák. Později se k organizačnímu týmu přidal i Petr Staněk, Marie Trčková a Jan Esterka. Smyslem a cílem vzniku souboru bylo oživit a vytáhnout ze „ šuplíku“ nové písničky Libora Mikla na slova  např. Dalibora Kozmíka, Františka Třetiny, Vladimíra Salčáka, Jaroslava Hájka či básně obrozeneckých učitelů ale i farářů Theodora Zamykala, Metoděje Jahna anebo Josefa Kaluse opěvující hlavně fryštátskou brázdu ,  oblast Hostýnsko – Vsetínských vrchů, Beskyd a Valašska obecně. Soubor se však nebrání interpretaci tradičních skladatelů moravské a české dechovky což dokazuje ve svých pořadech „Od Kubeše až po Maňase.“

 V roce 2018 kapela představuje svoje první album, album autorských skladeb “ My z hor“, jichž naprostá většina pochází z pera L. Mikla. Autor do svých skladeb často zakomponovává neobvyklé zvuky. Pro valašský region jsou typické i archaické modální nápěvy a harmonické spoje, do kterých se můžeme na nahrávce několikrát zaposlouchat. Sólisté Marie Trčková, Miroslava Chovancová a Jan Esterka zpívají s chutí v libozvučném valašském nářečí. Vedle domácích zpěváků zpívají na nosiči i Martin a Ladislav Křížkovi. Jedná se o syna a otce. Oba patří k významným pěveckým osobnostem D.H. Trnkovjanky.

Miklovci, kapela zkušených a ostřílených muzikantů ukotvených v rázovitém regionu západního valašska se vždy zhostila a zhostí svých partů se zaujetím a velkým osobním nasazením.

Kontakt:                               

Libor Mikl, kapelník                          Marie Trčková, manažérka

Vítová 52                                                      Lačnov 24

763 16 Fryšták                                             756 12 Horní Lideč

GSM (+ 420) 777 200 027                        GSM (+ 420) 604 338 408

e-mail: miklovci@email.cz                                      e-mail: marietrckova@seznam.cz

www.miklovci.cz                                                       facebok: Miklovci