Kateřina Hálová

Pocházím z Mariánských Lázní, odkud jsem se po maturitě na osmiletém gymnáziu vydala do Českých Budějovic, abych zde vystudovala Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity. Následující tři roky jsem se věnovala studiu dramatického umění a moderování v Praze na VOŠ herecké. A protože mi jižní Čechy učarovaly, měla jsem velkou radost, že jsem se mohla vrátit zpět na jih a splnit si svůj sen – stát se moderátorkou v Českém rozhlase. V současnosti jsem na plný úvazek maminkou. Předtím jste mě ale v Českém rozhlase České Budějovice mohli slyšet v ranním nebo odpoledním vysílání, v magazínu Máme rádi zvířata nebo jako průvodkyni pořadem hudebních gratulací Melodie podvečera či dechovkovými Písničkami pro radost. Dechovka mě těší, a tak je i náplní mého volného času. Prošla jsem však řadou různorodých hudebních těles – byla jsem například členkou Jihočeského univerzitního sboru, s radostí si zazpívám šansony, již několik let jsem stálým hostem ženského vokálního seskupení Kvintetky, a momentálně především zpěvačkou Jihočeské Podhoranky. Jako komparsistka spolupracuji s Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, protože divadlo a zpívání patří k mému životu stejně jako milovaná rodina a vysněná práce.

 

Ivana Šimánková, moderátorka, redaktorka, hlasová pedagožka

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Č.Budějovicích a Fakultu multimediální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Na DAMU absolvovala dvouletý Kurz hlasové pedagogiky a reedukace a Kurzy tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Pracovala jako externí redaktorka a moderátorka v České televizi a v Českém rozhlase. Moderovala desítky přímých přenosů koncertů vážné hudby, živé vysílání Noční linky ČR s celostátním dosahem, natáčela pořady pro stanici ČR Vltava (Hudba pod hvězdy, Hudební letokruhy), pro ČR ČB týdenní hudební půlhodinku V náladě jazzu. Vedla tamtéž dětskou Moderátorskou školičku a Kurz mediální komunikace, uváděla mnoho prestižních kulturních akcí a společenských i sportovních událostí.

Kurz mediální komunikace je určený pro každého, kdo potřebuje mluvit na veřejnosti, upoutat pozornost a svým projevem přesvědčit. Jedná se o prakticky zaměřený jednodenní kurz pro skupiny, zaměstnance firem, úřadů a společností, ale jsou možné i zcela individuální konzultace, případně příprava konkrétních vystoupení. V letech 2011-2012 pořádala a moderovala cyklus  Jižní Čechy a já, setkání s významnými osobnostmi, ve  studiovém sále ČR ČB. jejími hosty byli např.:  Pavel Šporcl, Bára Hrzánová, Eva Jiřičná, Naďa Urbánková, Simona Stašová, Zdena Hadrbolcová, Ivo Šmoldas,  dirigent Leoš Svárovský, pohádkový režisér Karel Weinlich, profesor Martin Hilský, Sabina Remundová, Petr Kolář a další. Z těchto setkání vznikla kniha, kterou přiveze i do Soběslavi.

V současné době připravuje do vysílání  v ČR cyklus Jihočeši a Rodinou abecedu. Moderuje akce, plesy, festivaly, koncerty, spolupracuje s Jihočeskou televizí.

Ivana Šimánková o sobě říká
S Českým rozhlasem České Budějovice externě spolupracuji už od roku 1982. V současné době připravuji pořad Rodinná abeceda o tom, jak si rozumí lidé různých generací, a příležitostně moderuji. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Fakultu multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Od deseti let jsem byla členkou Dětského dramatického rozhlasového souboru Ludvíka Mühlsteina, patnáct let kmenovou moderátorkou Budějcké kapely Ady Školky, působila jsem jako redaktorka v regionální TV Gimi i České televizi v Praze. Mám dvě dcery, ráda lyžuji, snowboarduji, jezdím na bruslích i na kole, hraji volejbal, odkrývám pozvolna i krásy horolezectví, miluji literaturu, film a moře.